,,Фізику написано у величній книзі, яку завжди відкрито перед нашими очима"   (Г.Галлілей)        ,,Увесь сенс життя полягає у безперервному завоюванні невідомого, у вічних зусиллях пізнати якомога більше" (Е.Золя)
! Сьогодні     Мені приємно, що Ви завітали!     Бажаю приємного і корисного проведення часу на моєму сайті!

четвер, 29 вересня 2016 р.

Освітній портал ЯКлас запрошує

 
Бажаємо вам, дорогі вчителі, відчуття повноти і неповторності життя, здоров’я, невичерпних творчих сил, натхнення, щастя і довгої людської пам’яті.
Висловлюємо вам сердечну вдячність за невтомну працю, за великий талант і покликання сіяти мудрість і знання.
Спеціально з нагоди свята освітній портал “ЯКлас” пропонує вам підвищити комп’ютерну грамотність та запрошує на безкоштовний вебінар за темою:
“Онлайн освіта. Автоматична перевірка домашніх та контрольних робіт на сайті ЯКлас”.
Вебінар відбудеться 4 жовтня о 17:00 годині.
На вас чекає:
  • Ознайомлення з проектом "ЯКлас".
  • Швидке та просте створення. перевірочних робіт, за допомогою готової бази завдань нашого сайту.
  • Створення своїх завдань, гнучкі можливості  та автоматична перевірка результатів.
  • Детальний огляд результатів перевірочних робіт.
  • Сертифікат учасника.
Також:
Подарунок кожному учаснику вебінару від наших партнерів — проекту“Електронні книги Ранок”: будь-яка електронна книжка з сайту e-ranok.com.ua.
Для участі у вебінарі вам потрібно заповнити форму за цим посиланням.
До зустрічі на вебінарі.

четвер, 22 вересня 2016 р.

ДПА і ЗНО - 2017: що необхідно знати випускнику

   Завдання сертифікаційних робіт з української мови і літератури, історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії та російської мови укладатимуть на основі програм зовнішнього незалежного оцінювання, затверджених наказом Міністерства освіти і науки від 3 лютого 2016 року № 77.
    Завдання сертифікаційних робіт з іноземних мов у 2017 році буде укладено відповідно до програми, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 01 жовтня 2014 року№ 1121. Такий вид мовленнєвої діяльності, як розуміння мови на слух (аудіювання), не перевірятиметься.   
    Для визначення результатів державної підсумкової атестації випускників загальноосвітніх навчальних закладів, яка у 2017 році відбуватиметься у формі зовнішнього незалежного оцінювання, зараховуватимуться результати виконання всіх або частини завдань сертифікаційної роботи, що залежить від конкретного навчального предмета. Наприклад, сертифікаційні роботи з української мови і літератури, а також історії України міститимуть субтест, за результатами виконання якого, випускники загальноосвітніх навчальних закладів 2017 року отримають оцінки за державну підсумкову атестацію. Для української мови – це завдання частин «Українська мова» і «Власне висловлення», для історії України – «Історія України ХХ – початку ХХІ ст.»
   Для визначення результатів державної підсумкової атестації випускників 2017 року з іноземних мов та російської, а також з математики, зараховуватиметься частина завдань сертифікаційної роботи зовнішнього незалежного оцінювання. Щодо інших навчальних предметів: географії, хімії, фізики, біології, то оцінка за державну підсумкову атестацію визначатиметься за результатами виконання всієї сертифікаційної роботи.      
     Тестові завдання для перевірки навчальних досягнень випускників загальноосвітніх навчальних закладів 2017 року буде укладено за програмами, які орієнтовані на рівень стандарту. 


середа, 21 вересня 2016 р.

ДПА школярів у 2017 році

Державна підсумкова атестація випускників загальних середніх навчальних закладів І ступеня (початкова школа) розпочнеться 15 травня, ІІ ступеня (основна школа) - 1 червня, а для випускників шкіл ІІІ ступеня – 23 травня. Перелік предметів, з яких буде проводиться державна підсумкова атестація для випускників шкіл І - ІІ ступенів, порівняно з минулим роком, не зміниться. Зокрема, для загальноосвітніх навчальних закладів І ступеня – це українська мова, літературне читання, математика.

У навчальних закладах II ступеня, як і минулого року, випускники обов’язково складатимуть ДПА з української мови та математики, а також ще з одного предмета, який буде обирати педагогічна рада школи. Це може бути один із предметів з такого переліку: зарубіжна література, іноземна мова, історія України, всесвітня історія, правознавство, географія, біологія, хімія, фізика, інформатика, мова національної меншини для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням або вивченням такої мови та інтегрований курс літератури.
Державна підсумкова атестація випускників старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів (шкіл ІІІ ступеня) розпочнеться з 23 травня і буде проходити у формі зовнішнього незалежного оцінювання. ДПА у формі ЗНО випускники шкіл складатимуть з трьох предметів: українська мова, математика або історія України та ще з одного предмета за власним вибором.
Окрім того, у навчальному закладі для випускників ЗНЗ з навчанням або вивченням мов національних меншин, може бути проведена державна підсумкова атестація з мови національної меншини за бажанням самого випускника.





пʼятниця, 16 вересня 2016 р.

ОНЛАЙН! 21 вересня о 10:00 – прес-конференція "Особливості проведення ЗНО та ДПА у 2017році"

Директор Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Юрій Кононенко поінформує про тривалість 2016-2017 навчального року, форму державної підсумкової атестації випускників загальноосвітніх навчальних закладів, надасть роз’яснення щодо вибору предметів, з яких проводитиметься державна підсумкова атестація. Детальніше...

четвер, 15 вересня 2016 р.

Що таке концепція Нової української школи?

Концепція пояснює ідеологію змін, що закладені в проекті базового закону «Про освіту»


   Концепція Нової української школи простою мовою пояснює ідеологію змін, що закладені в проекті базового закону «Про освіту», який знаходиться у Верховній Раді України та очікує на повторне перше слухання. Мета цього документу – зацікавити ідеєю реформування освіти та долучити до широкого суспільного діалогу батьків, вчителів, організації, місцеві органи влади.
   Відповідно до презентованої концепції формулу Нової української школи складатимуть 8 базових компонентів:
  • Новий зміст освіти, заснований на формування компетентностей, необхідних для успішної самореалізації в суспільстві.
  • Педагогіка, що ґрунтується на партнерстві між учнем, учителем і батьками.
  • Умотивований учитель, який має свободу творчості й розвивається професійно.
  • Орієнтація на потреби учня в освітньому процесі, дитиноцентризм.
  • Наскрізний процес виховання, який формує цінності.
  • Нова структури школи, яка дозволяє добре засвоїти новий зміст і набути компетентності для життя.
  • Децентралізація та ефективне управління, які нададуть школі реальну автономію.
  • Справедливий розподіл публічних коштів, який забезпечить рівний доступ усіх дітей до якісної освіти, незалежно від їх місця проживання, матеріального стану родини тощо.

середа, 14 вересня 2016 р.

Про проект «МІКСІКЕ В УКРАІНІ»

   Слово «міксіке» в перекладі з екстонської – чомучка.
   Середовище Міксіке створено у 1994 році в Естонії і успішно використовується у навчальних закладах країни вже понад 20 років. Крім Естонії у середовищі Міксіке тривалий час працюють вчителі, учні та їх батьки в Латвії, Литві, Словенії.
   Також освітнє онлайн середовище Міксіке дозволяє організовувати та проводити навчальні змагання серед учнів школи,
між учнями різних шкіл області або країни, а також між школами різних країн Європи.
   Міксіке  - освітнє онлайнове середовище, що надає можливість вчителям, учням і батькам створювати, використовувати, зберігати та поширювати авторські навчальні онлайнові матеріали (інтерактивні вправи, дидактичні матеріали, вікторини тощо), а також використовувати колекцію навчальних  матеріалів, яку створили інші педагоги-учасники проекту.
   Середовище Міксіке можуть використовувати вчителі різних шкільних предметів на різноманітних етапах навчання та виховання.
   Це ефективний інструмент для різнобічного саморозвитку та самовдосконалення особистості.У 2011 року розпочалась співпраця Міксіке з Україною за підтримки Arengukoostöö Programm (Estonian Development Cooperation) Міністерства закордонних справ Естонії .
   У 2011-2013 роках проект «Міксіке в Україні» реалізовувався у Криму.
   У 2014 році, у зв'язку із соціально-політичними подіями в Україні, проект продовжив свою роботу на метериковій Україні. Пілотним регіоном для реалізації проекту було обрано Львівську область.
   Успішний досвід реалізації проекту у 2014-2015 навчальному році знайшов підтримку у Міністерстві освіти і науки України (лист МОН № 2/2-14-600-15 від 26.03.2015 р.) дозволив організаторам та донорам проекту ініціювати йогопродовження та поширення у інших регіонах України.
   Всі заходи в рамках проекту "Міксіке в Україні" для навчальних закладів України безкоштовні.
   Мета проекту: впровадження та розвиток онлайнового навчання у загальноосвітніх навчальних закладах України, навчання вчителів використанню онлайнових інструментів у навчально-виховному процесі, створення дидактичних та методичних матеріалів за допомогою онлайнових ресурсів. Створення умов для вільного спілкування учнів Естонії та України, а також інших країн, які використовують платформу Міксіке, розвиток міжнародних зв’язків між педагогами та учнями.

   Як долучитись до проекту: Для участі в проекті достатньо зареєструватися на сайті. Всі інструктивні матеріали та контакти координаторів знаходяться на головній сторінці сайту http://lviv.miksike.net
   Координатор проекту в Україні: Носкова Маргарита / e-mail:  noskova@loippo.lviv.ua
   Керівник проектів Міксіке Міла Пільв / е-mail ljuda@miksike.ee
http://connect.loippo.lviv.ua/p49748222/?launcher=false&fcsContent=true&pbMode=normal

вівторок, 13 вересня 2016 р.

В Україні відкрили першу екошколу з сонячними батареями


Сьогодні на базі Антонівської ЗОШ № 21, що в передмісті Херсона, відбулося урочисте відкриття  нової “зеленої” школи.  Школу подарувала Україні Фінляндія у вигляді збірних модулів. Фінський уряд виділив на це 3,5 мільйона євро – у вигляді гуманітарної допомоги. Влада Херсона витратила два мільйони гривень.
Детальніше про екошколу...

Оплата заміни тимчасово відсутніх учителів

   За години педагогічної роботи, виконаної понад встановлену норму, провадиться додаткова оплата
   Відповідно до абзацу дванадцятого пункту 64 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої Міністерством освіти України від 15.04.1993 № 102, за години педагогічної роботи, виконаної понад встановлену норму, провадиться додаткова оплата відповідно до отримуваної ставки заробітної плати в одинарному розмірі.
Детальніше...

пʼятниця, 9 вересня 2016 р.

Колегія МОН схвалила зміни до програм старшої школи

8 вересня Колегією Міністерства освіти і науки були схвалені 25 програм для 9 класу.
У Міністерстві освіти і науки зазначають, що у наступному році будуть друкуватися підручники для учнів 9-го класу, і схвалення змін до програм дозволить врахувати в нових підручниках історичні події, що відбулися в країні впродовж останніх двох років.

четвер, 8 вересня 2016 р.

ЗНО-2017 розпочнеться 23 травня

Зовнішнє незалежне оцінювання випускників шкіл та осіб, які вступатимуть до вищих навчальних закладів у 2017 році розпочнеться 23 травня та триватиме до 16 червня. Відповідні дати визначені наказом МОН, яким затверджений календарний план підготовки та проведення ЗНО в 2017 році.
Зокрема, основна сесія зовнішнього оцінювання розпочнеться проведенням тесту з української мови і літератури. 
25 травня відбудуться тестування з німецької, французької та іспанської мов, 29 з англійської мови.
Зовнішнє оцінювання з математики і історії України буде проведено 31 травня та 2 червня відповідно.
Тест з російської мови абітурієнти складатимуть 6 червня, з біології 8 червня, з географії 12 червня, фізики - 14 червня.
Завершуватиме програму основної сесії ЗНО тест з хімії, що буде проведений 16 червня.
Реєстрація осіб для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні розпочнеться 6 лютого і триватиме до 17 березня.
Додаткова сесія ЗНО буде проведена з 3 до 12 липня за окремим графіком.
Як відомо, кожен зареєстрований учасник зовнішнього незалежного оцінювання в 2017 році матиме право скласти тести не більш ніж із чотирьох навчальних предметів.

Результати зовнішнього незалежного оцінювання з трьох предметів (українська мова і література (українська мова), математика або історія України (період ХХ - початок ХХІ століття), а також один навчальний предмет за вибором випускника) зараховуються як результати державної підсумкової атестації за освітній рівень повної загальної середньої освіти для випускників старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів 2017 року.

Джерело: Освіта.ua

четвер, 1 вересня 2016 р.

З Днем знань!

Щиро вітаю колег, учнів та батьків з Днем знань - справжнім всенародним святом мудрості, доброти і людяності.
Щасти вам!!!  

Музичне вітання >>>